چهار شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ پیام کوتاه:۱۰۰۰۰۲۲۲۱۶۱۵ ورود کاربر
اخبار جدید
مایکروسافت نوکیا را خرید

مایکروسافت نوکیا را خرید

شرکت نوکیا دو سال پس از واگذاری سرنوشت گوشی های هوشمند خود به سیستم عامل ویندوز موبایل، با فروش خط تولید گوشی های همراه خود به مایکروسافت با قیمت هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار موافقت کرد.

نوکیا که همچنان به عنوان سازنده تجهیزات مخابراتی به فعالیت خود ادامه خواهد داد، تا همین چند سال پیش بزرگترین سازنده تلفن همراه در جهان بود ولی در بازار رقابتی گوشهای هوشمند برابر غولهایی نظیر اپل، سامسونگ و سونی کم آورد و عرصه را به آنها واگذار کرد.

استیون الوپ رئیس کانادایی نوکیا که قبل از پیوستن به این شرکت در سال ۲۰۱۰ بخش نرم افزاری مایکروسافت را اداره می کرد اکنون به عنوان رئیس بخش تلفن همراه مایکروسافت به این شرکت آمریکایی بازخواهد گشت.

استیو بالمر رئیس اجرایی مایکروسافت قصد دارد قبل از بازنشسته شدن در این شرکت، مایکروسافت را همانند اپل به یک شرکت سازنده دستگاههای هوشمند تبدیل کند.

نوکیا در سال ۲۰۰۷ حدود ۴۰ درصد بازار تلفن همراه جهان را در اختیار داشت و اکنون سهم این شرکت در بازار گوشی به ۱۵ درصد و در بازار گوشی های هوشمند به تنها سه درصد سقوط کرده است.

فروش بخش تلفن همراه در کمپانی نوکیا در تاریخ این شرکت اولین تحول قابل توجه محسوب نمی شود. نوکیا در تاریخ ۱۴۸ ساله خود همه چیز از تلویزیون گرفته تا چکمه لاستیکی! فروخته است. اما هضم این اتفاق برای مردم فنلاند حتی در میان آن دسته از سرمایه گذاران که فروش نوکیا را آخرین شانس برای نجات آن می دانند، دشوار است.

واریش یکی از سهامدارانی بود که از تصمیم نوکیا مبنی بر واگذاری سرنوشت گوشیهای هوشمند نوکیا به سیستم عامل ویندوز مخالف بود. سیستم عاملی که کارشناسان فن آوری آن را تحسین کردند ولی هیچ گاه سازندگان نرم افزار و مصرف کنندگان با آن ارتباط برقرار نکردند و اکنون پایان داستان نوکیای فنلاندی است و کل این مجموعه با قیمت پنج میلیارد یورو(۷.۲ میلیارد دلار) فروخته می شود.

Scroll To Top